Ból przy robieniu tatuażu: szczególowy opis

Tatuaż to dla jednych zabawa, a dla drugich coś poważnego. Wszyscy jednak mają ze sobą coś wspólnego, a mianowicie ból podczas tatuowania. Pisałem już o tym kiedyś, ale dzisiaj zrobię coś w rodzaju małego rankingu tych najbardziej i najmniej przyjemnych miejsc do zrobienia sobie dziary.

1. Biceps

Mówi się, że tatuaż na bicepsie to pierwsze miejsce, gdzie facet powinien robić dziarę. Z jednej strony racja, bo i miejsce jest bardzo odporne. Biceps to mocny mięsień, dlatego robienie tam tatuaży nie będzie sprawiało praktycznie żadnego bólu.

2. Klatka

Klatka piersiowa jest słabo unerwiona, dlatego podczas tatuowania klient nie czuje praktycznie nic. Jak mi robiono dziarę na klacie, to nie odczułem praktycznie nic. Aż się zdziwiłem kiedy zapytałem czy specjalista już zaczął, a się okazało, że gość już w połowie. Dobre miejsce na pierwszą dziarę.

3. Udo

Uda są tak zbudowane, że robiąc na nich tatuaż nie odczuwa się praktycznie nic. U jednych osób pojawi się oczywiście dyskomfort, ale zazwyczaj jest malutki. Udo jest słabo unerwione i dlatego też wiele osób wybiera to miejsce na tatuaż. Niestety, lecz samo miejsce jest mało widoczne, więc i sens tatuowania stosunkowo mały.

4. Łydka

Tatuaż na łydce? Doskonały pomysł dla szczupłej osoby, która uwielbia biegać po okolicy. Tatuaże na łydce są coraz bardziej popularne głównie dlatego, że koszt ich wykonania jest stosunkowo mały, a podczas samego tatuowania nie odczuwa się prawie żadnego bólu.

5. Brzuch

Brzuch jest już wrażliwszym miejscem i robienie na nim tatuażu może nieco zaboleć. Wszystko jednak zależy od nas samych. Jeśli wybieramy skromny, wręcz mały tatuaż to nie odczujemy żadnego bólu, ale jak planujemy jakiś większy projekt - musimy się nastawić na mocne wrażenia.

Krótkie podsumowanie: Tatuaże są bardzo fajne, ale osoby z niskim progiem bólu będą miały problem z dziarą. Najlepiej będzie porozmawiać ze swoim tatuażystą, bo on ze swojego doświadczenia Wam powie jak się nastawić na ten proces.

Brak Danych