tatuaże sowy, symbolika znaczenie

Sowy to niesamowicie piękne ptaki, które nie przepadają za słońcem, ale za to uwielbiają noc. Bardzo rzadko można je spotkać na żywo, i nie każdy ma na to ochotę. Może właśnie, dlatego wielu ludziom sowa może kojarzyć się ze śmiercią, smutkiem, nocą, samotnością czy ciemnością. Jednakże niepodważalnym faktem jest to, że sowa przede wszystkim jest symbolem mądrości i jasnowidzenia.
Można to pokazać na prostych przykładach. Na przykład bogini mądrości, Atena, jako atrybut oprócz hełmu, miecza i drzewa oliwnego ma sowę, jako swój atrybut. Poza tym w książkach czy filmach o Kubusiu Puchatku, również występuje sowa, która jest najmądrzejsza i do której z prośbą o poradę zwracają się inne zwierzęta. Sowy kojarzą się z książkami. Właśnie, dlatego sowa jest przede wszystkim symbolem mądrości.
Sowę można również określić następująco, że jest to symbol nauki, nocnego studiowania, jasnowidzenia, ale również proroctwa. Odnosząc się jeszcze do mitologii, to należy tutaj wspomnieć, że atrybut Ateny w postaci sowy nie oznacza wiedzy tajemnej czy też intuicyjną, ale wiedzę racjonalną, rozumową, uważaną za tą najważniejszą. Sowy oznaczały też pomoc medyczną, jednakże w niektórych kręgach w dawnych wiekach uważane były za złe gdyż to właśnie czarownice w nocy zamieniały się w sowy. Wspomniane już zostało, że sowa to również symbol śmierci. Wielu ludzi uważa, chodź w większości to mylne przeświadczenie, że kiedy usłyszymy w nocy pohukiwanie oznacza to wtedy, że ktoś umrze. Właśnie, dlatego ludzie boja się sów, lecz tak na prawdę to piękne stworzenia. Oczywiście należy pamiętać, że jest to stworzenie drapieżne, ale od odgłosu sowy się nie umiera, są to tylko przesądy.
Sowy to ptaki, które bardzo często występują w wielu książka, poezji śpiewanej i czytanej, w sztuce, malarstwie i w mitologii. Sowa to dość obszerny symbol, który ma wiele znaczeń. Wszystko zależy od kontekstu. Jednakże głównie to symbol mądrości, o tym nie wolno zapominać.

~ Kryśka
31.01.2015, 02:32

Witam. Zapomniałeś dodać, że sowa jest również symbolem Masonerii...