tatuaże demony, symbolika znaczenie

Demony, w takiej czy innej formie, są eksponowane w historii tatuażu, zarówno starożytnej i współczesnej oraz w wielu różnych kulturach. Demony są silnymi wzorami tatuaży, bogate w znaczenia i symboliki.
Starożytni Grecy mieli słowo, Daimon, co oznaczało "bóstwo", lub "na manifestacje mocy Bożej". Istoty te - tysiące z nich w niemal każdej kulturze - pojawiały się tam, gdzie ludzie walczyli z pojęciem dobra i zła. Pierwotnie słowo nie ma nic wspólnego ze złem lub wrogością. Ale później, w czasach judaistycznych, Chrystusowych, islamskich i kulturze Bliskiego Wschodu, to pojęcie rozszerzyło się na wszystkie złe duchy, słowo demon nie obejmowało już formy demona dobrego i łagodnego.
Szefem wśród demonów w chrześcijańskiej religii był szatan, dowódca legionów złych duchów. Wierzono, że Szatan został wyrzucony z kręgów niebieskich z powodu jego pychy i próżności. Według niektórych, był najjaśniejszym z aniołów, i stał się znany jako Lucyfer, Fallen Angel. Inna teoria opisuje grupę aniołów zesłanych z góry za współpracę z ludźmi, w wyniku czego pojawiła się grupa pół-ludzi. Tymi niesamowitymi stworzeniami byli giganci, którzy dali początek niezliczonym bajkom. W większości kultur, demony miały reputację zła, powodując ból i cierpienia ludzkości. Były one trudne, chytre i miały moc proroctwa, które było bardzo przydatne, aby prowadzić biednych i słabych ludzi na manowce. Mogły zniszczyć żywą osobę, powodując choroby lub szaleństwo.
Bardziej popularne demony są wyposażone w rogi, kły, pazury, i otwarte usta. Demony były reprezentowane we wszystkich formach sztuki, malarstwie, tkactwie, rzeźbie z drewna, kamienia, kości, kości słoniowej i figurek z gliny, a także tatuaże pokazywały demony.
Według japońskiego folkloru, nie ma nic gorszego od demona, który cię nie lubi! Uważany był za gorsze zagrożenie niż wojny, głód lub choroba, demony musiały być traktowane poważnie. Ogólna wiara w demony i ich nadprzyrodzone moce zrodziły kult bohaterów, których zadaniem było zniszczenie demonów i chronienie ziemi z ich zgubnego wpływu. Uroczystości religijne i rytuały były regularnie i rutynowo odprawiane, aby zaspokoić lub zabezpieczyć się przed plagą demonów, które były zagrożeniem. Księża używają modlitw aby je wypędzić. Istnieją opowieści, które mówią o demonach które są szczelnie zamknięte wewnątrz ludzi których ciała są ołtarzami ofiarnymi. Robiono tak aby zachować pozostałą część wioski przed pożarciem którego sprawcą miał być demon. Opowieści ludowe - nie wspominając o religii, takie jak Shinto, buddyzm i taoizm - zbudowały niezliczone wariacje demonów . Posiadają one wszystkie kształty, rozmiary i przebrania, były dobre, jak również paskudne, wędrowały po świecie między żywymi i umarłymi. Istnieją nawet niewidzialne demony, które zgłaszają się przez gwizdy i śpiew.
W przeciwieństwie do demonów w zachodniej kulturze, japońskie odmiany - w zależności od nastroju - mogą być słodkie z natury i pomocne dla ludzi. Japończycy zazwyczaj umieszczają w swoich domach ochronne talizmany, w tym obrazy demonów. Japońskie obrazy, rysunki, drzeworyty, rzeźby są bogate w portretowaniu ogromnej różnorodności demonów, dobro i zło, i tworzą dużą przestrzeń w kulturze japońskiej. Klasy wyższe mogły nosić amulet w postaci tatuażu demona jako symbol ochronny. Tradycyjne i nowoczesne japońskie tatuaże czerpią wiele z jego obrazów z bloku drewna z sztuki XV i XVI wieku, z których wiele jest poświęconych postaci demonów.
Niektóre ulubione japońskie demony to psy-demony , które są zmiennokształtne i odbierane jako oszuści. Jest wilk-demon, który, według legendy, ma romantyczną passę. I jest łasica, ropucha, i stonoga. "Oni", czy wilkołak, potwór, jest znany japońskim dzieciom, nawet dzisiaj, ma reputację nie najlepszą ponieważ lubił zjadać ludzi. Inny demon to stwór z dzikimi włosami i długimi paznokciami . Jego zadaniem jest wytropić złoczyńców i wysyłać ich do piekła. Może dlatego, że z rogami na czole, stwory te przypominają typowego demona którego znaleźć można w kulturach chrześcijańskich - jako chimery.

tatuaże demony, symbolika znaczenie

Brak Danych