tatuaże anioły, symbolika znaczenie

Anioł to bardzo popularny motyw, który nie tylko bardzo często pojawia się w literaturze, ale również w muzyce czy sztuce. Skoro jest on tak bardzo popularny warto jest przyswoić sobie pewne informacje na jego temat.
Ważna jest przede wszystkim symbolika. Anioł w literaturze, ale również w każdej innej dziedzinie symbolizuje przede wszystkim czystość, nieśmiertelność, anioł jest również symbolem duchowości, ulotności, nieskazitelności oraz doskonałości. Anioł powszechnie kojarzy się z opiekunem, z aniołem stróżem, który ma nad nami czuwać, nad naszym losem i opatrznością. Anioły są ważnym motywem w biblii i w innych księgach religijnych. Anioły to boży posłańcy, nie tylko uważane są za pośredników w przekazywaniu dobrych nowin, ale również wyciągania ludzi z szponów zła i z nie wiary. Oprócz aniołów dobrych, wyróżnić można również anioły upadłe, które są bardzo częstym motywem właśnie w literaturze. Są to anioły, które odwróciły się od Boga, jednym z nich ma być szatan oraz inne, które razem z nim wybrały inny rodzaj bytowania niż zamierzony w dziele stworzenia.
Wyróżnić można anioły, które posiadają różne funkcje i wykonują różne zadania. Są to anioły-strażnicy, anioły szczęśliwych wiadomości, anioł- przewodnik, upadły anioł, anioł buntownik, anioł, wysłannik boży, anioł błogosławiący oraz walczący, anioł-nauczyciel, anioł-pocieszyciel, anioł-artysta i inne, mniej szczególne. Artyści czy osoby, które w swoich wytworach, czy to piosenkach, tekstach literackich lub dziełach plastycznych posługują się motywem anioła najczęściej mają na celu ujęcie go, jako anioła-opiekuna. Anioł-opiekun to anioł, który ma czuwać nad nami, jednakże równie częstym rodzajem anioła występującym w różnych dziełach jest porównywanie kogoś do anioła. Porównanie kogoś do anioła ma pokazać charakter danej osoby, ma pokazać, że dana osoba jest w anielski sposób dobra, opiekuńcza, naprowadza innych na dobre ścieżki i pomaga. Często zdarza się to na przykład w piosenkach wielu artystów-mężczyzn, którzy przyrównują swoje kobiety do aniołów.

tatuaże anioły, symbolika znaczenietatuaże anioły, symbolika znaczenietatuaże anioły, symbolika znaczenietatuaże anioły, symbolika znaczenietatuaże anioły, symbolika znaczenie

Brak Danych